Za 13 dní oslavíme
Světový den pro fair trade!

13. 5. 2017

Týden pro fair trade

Letošní Týden pro fair trade proběhne mezi 6. a 12. květnem. Kromě oslav v podobě happeningu Férová snídaně ve vašem městě se v celé České republice uskuteční řada dalších drobných akcí. Pokud nějakou akci na podporu fair trade připravujete, dejte nám vědět!

Všechny akce konající se v rámci Týdne pro fair trade najdete pěkně přehledně na webu Fairtrade Česká republika: www.tydenprofairtrade.cz.

.............­.............­.............­.............­.............­.............­........

Proč Týden pro fair trade?

Fairtrade Česká republika, organizace zastřešující všechny komerční i neziskové společnosti i ČR zabývající se fair trade, všichni její členové i další organizace pořádají při příležitosti Světového dne pro fair trade spoustu různých akcí – besedy, přednášky nebo ochutnávky. A protože se všechny nevejdou do jediného dne, slavíme rovnou celý týden – Týden pro fair trade.

Týden pro fair trade jsme si ale nevymysleli my, tady v České republice! Inspirovalo nás zahraničí – třeba v Německu nebo ve Velké Británii, kde fanouškům fair trade nestačil týden, a tak slaví rovnou dva :).

Posnídejte s námi

Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah těchto stránek je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské Unie. Projekt byl zároveň podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.