Za 152 dní oslavíme
Světový den pro fair trade!

12. 5. 2018

Férová snídaně 2017

Letošní snídaně připadá na sobotu 13. května 2017.

Loni na 161 místech republiky lidé snídali fairtradové a lokální produkty. Více než 6 500 lidí tak dalo najevo, že podporují produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.

Férová snídaně NaZemi je piknikový happening, na kterém místní fanoušci fair trade společně posnídají na veřejném místě, aby netradičním způsobem oslavili Světový den pro fair trade (připadá na druhou květnovou sobotu). Účastníci a účastnice si na snídani přináší vlastní dobroty, ať už fairtradové (káva, čaj, buchty z fairtradových surovin) nebo lokální (sýry, med, zelenina). Můžete snídat na dekách v parku, u stolu na náměstí nebo na jiném oblíbeném a veřejně přístupném místě.

Akci koordinuje nevládní nezisková organizace NaZemi.

Článek ke snídani v roce 2016 najdete na www.nazemi.cz/…idani-nazemi

Soubory ke stažení

Posnídejte s námi

Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah těchto stránek je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské Unie. Projekt byl zároveň podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.