Před 250 dny jsme oslavili
Světový den pro fair trade férovou snídaní!

12. 5. 2018

Férová snídaně 2018

Letošní snídaně připadá na sobotu 12. května 2018.

Loni na 164 místech republiky lidé snídali fairtradové a lokální produkty. Více než 7 800 lidí tak dalo najevo, že podporují produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.

Férová snídaně je piknikový happening, na kterém místní fanoušci fair trade společně posnídají na veřejném místě, aby netradičním způsobem oslavili Světový den pro fair trade (připadá na druhou květnovou sobotu). Účastníci a účastnice si na snídani přináší vlastní dobroty, ať už fairtradové (káva, čaj, buchty z fairtradových surovin) nebo lokální (sýry, med, zelenina). Můžete snídat na dekách v parku, u stolu na náměstí nebo na jiném oblíbeném a veřejně přístupném místě.

Akci koordinuje nevládní nezisková organizace NaZemi ve spolupráci s Fairtrade ČS.

Článek ke snídani v roce 2017 najdete na www.nazemi.cz/…ru-pestitelu

Soubory ke stažení

Posnídejte s námi

Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah těchto stránek je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské Unie. Projekt byl zároveň podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.