Před 216 dny jsme oslavili
Světový den pro fair trade férovou snídaní!

12. 5. 2018

Týden pro fair trade

Týden pro fair trade probíhá v týdnu kolem Férové snídaně NaZemi (ta se koná vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade). Kromě oslav v podobě happeningu se uskuteční řada dalších drobných akcí. Pokud nějakou akci na podporu fair trade připravujete, dejte nám vědět!

.............­.............­.............­.............­.............­.............­........

Proč Týden pro fair trade?

Fairtrade Česko a Slovensko, organizace zastřešující všechny komerční i neziskové společnosti v ČR i na Slovensku zabývající se fair trade, všichni její členové i další organizace pořádají při příležitosti Světového dne pro fair trade spoustu různých akcí – besedy, přednášky nebo ochutnávky. A protože se všechny nevejdou do jediného dne, slavíme rovnou celý týden – Týden pro fair trade.

Týden pro fair trade jsme si ale nevymysleli my, tady v České republice. Inspirovalo nás zahraničí – třeba v Německu nebo ve Velké Británii, kde fanouškům fair trade nestačil týden, a tak slaví rovnou dva :).

Posnídejte s námi

Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah těchto stránek je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské Unie. Projekt byl zároveň podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.